Fleabag

8.7
Fleabag 
2 Sezon
25 Dakika
Hemen İzle
3721 kişi takip ediyor.

Fleabag dizisine Genel Bakış

Fleabag altı bölümden oluşan bir İngiliz komedi dizisi ve daha ilk bölümünde elinizi ayağınıza dolaştırıyor. Amazon üzerinden yayınlanan BBC3 dizisi, aslında 2013 Edinburgh Festivali’nde Fringe First Award sahibi tek kişilik bir tiyatro metninden uyarlandı. Yazan, oynayan ve televizyona uyarlayan ise aynı isim: Phoebe Waller-Bridge. Fleabag, Londra’da ayakta kalmaya çalışan, son derece tuhaf bir aileye sahip, beş parasız ve yalnız, bir orta sınıf mensubu kadının hikâyesi. En yakın arkadaşını bir kazada kaybetmesinin ardından bu taze trajediyle baş etmeye çalışırken, hayata tutunmaktaki ısrarını hepsi birbirinden kaçık aile fertleri aracılığıyla anlatıyor. Mesafeli babası, dayanılmaz ölçüde alaycı ve itici üvey annesi, gergin ve muhafazakâr ablası ve tek gecelik ilişkileri etrafında dönen bu komik evren ekranın karşısındaki izleyicilerde sağlam bir empati duygusu yaratıyor.

Yorumlar 12 Yorum

Yorum yazmak için giriş yapmanız gerekiyor. Üyelik tamamen ücretsiz.

Üye ol.

Yorumlar spoiler içerebilir, yine de görüntülemek ister misiniz ?

 • delenaaa1Kayıtlı Üye

  ilk 3 bölümde aşşırı sıkılıp bıraktım (bundaki bir etken cinselliğin fazla önde olmasıydı) sonraki gün devamını izlemek istedim ve bir de baktım ki dizi bitmiş :)(


  7

  0

  Cevap yazmak için üye ol.
 • sinemakolikKayıtlı Üye

  Dizinin izlenirliğini artıran bence, çoğu dizide duvarlar vardır başrol o duvara sıkışır oyuncunun samimiyetini, sıcaklığını seyirci hissedemez yani onunla bağ kuramaz. Bu dizi de oyuncunun duvarı geçip seyirci ile konuşması diyalog halinde olması çok iyi, çok keyifli. Seyirciyi yani beni bizleri dizinin içine çekiyor; sanki dizi de bizlerde varmış oyuncuymuşuz gibi ortamı bire bir yaşıyoruz. Dizideki ruh hallerini bire bir yaşama imkanı buluyoruz. Son sahne vedası anlattıklarımı çok iyi özetliyor. Sevdiğimiz insanın vedası gibi; sanki hiç göremeyeceğiniz bir arkadaşınızın vedası nasıl hissettirirse bu sahne bize bunu hissettirdi. Bu vedaya üzüldüm. Çok iyi düşünülmüş tasarlanmış mini dizi bu tarz dizilerin çoğalması gerekir.


  3

  1

  Cevap yazmak için üye ol.
×
×
Listelerim (0)
 • Henüz bir liste oluşturmadınız.
Reklamı Kapat