Persona

6.5
페르소나 
1 Sezon
42 Dakika
Hemen İzle
828 kişi takip ediyor.

Persona dizisine Genel Bakış

Her biri farklı bir yönetmen tarafından çekilen dört kısa filmden oluşan bir antoloji dizisi. Persona, Lee Ji-eun tarafından canlandırılan dört farklı karakteri, yönetmenlerin benzersiz öykü anlatımları aracılığıyla betimliyor. Kısa filmlerin adları sırasıyla Aşk Yenilgisi, Koleksiyoncu, Yasak Öpücük ve Gece Yürüyüşü. Aşk Yenilgisi: Tenis kortunda kıyasıya bir irade savaşına girişen iki kadın birbirini alt etmek için var güçleriyle çabalar. Riske attıkları şey farkında olduklarından daha büyüktür. Koleksiyoncu: Kafası karışan bir adam, beraber olduğu kadının neden erkek arkadaşlarıyla seyahate çıktığını anlamak ister. Ancak kadın, ondan gerçek aşkı göstermesini talep eder. Yasak Öpücük: Yüzünde kendi deyimiyle öpücük izleri oluşmuş bir kız ve yakın arkadaşının bu kısa öyküsünde, kızlar farkında olmadan bir soruna yol açıyorlar. Gece Yürüyüşü: Bir akşam vakti yürüyüşe çıkan bir kadın ve bir erkek; hayalleri, geçmişte birlikte yaşadıkları olaylar ve ölüm hakkında konuşur.

Persona dizisine ait tüm Sezonlar

Bölüm Adı
Yayınlanma Tarihi
Yorumlar 15 Yorum

Yorum yazmak için giriş yapmanız gerekiyor. Üyelik tamamen ücretsiz.

Üye ol.

Yorumlar spoiler içerebilir, yine de görüntülemek ister misiniz ?

 • tuhanayyyKayıtlı Üye

  Çok kötü filmler. Dördününde konusu çok farklı ve saçma. Öbürü illa ki güzeldir diye diye hepsini izledim ama zaman kaybı. Ben hiç beğenmedim ve kimseye de tavsiye etmem.


  14

  14

  Cevap yazmak için üye ol.
 • supadupadupKayıtlı Üye

  diziye herkes kötü diyor ama kimse konusunu anlamamış galiba her bölümün kendine özgü bir anlamı var ve gerçekten kimse bunu anlayamamış şok içerisindeyim


  20

  1

  Cevap yazmak için üye ol.
 • korelimiiKayıtlı Üye

  Tek dediğim şey bunu neden izlediğim. Cidden aşırı sıkıcı ve bunaltıcı bir diziydi. Önermiyorum çok daha güzel diziler var, zamanınızı harcamaya değmez.


  6

  7

  Cevap yazmak için üye ol.
 • mekanik2022Kayıtlı Üye

  Her bölümün kendine özgü bir hikayesi var, ortak faktör kişilik !! Ben 2. ve 4. bölümlere (“Koleksiyoner” ve “Geceleri yürümek”) odaklanmak istiyorum. Hikayeler derin kişisel duygularla ilgili ve hepside sanatsal bir şekilde sunulmuş. İzlenir mi izlenir…


  1

  0

  Cevap yazmak için üye ol.
 • aliceslilacgardenKayıtlı Üye

  IU’nun gerçek anlamda oyunculuğunu ortaya koymaya başladığı ilk yapımlardan Persona bence. Bu bir bağımsız ontoloji serisi ve her bölüm tamamen farklı bir hikaye evrenine sahip farklı direktörler tarafından yönetilmeleri haricinde. Bunu düşünerek başlayın seriye. Ontoloji ne diye sorarsanız da, varlık felsefesi ya da varlıkbilim, temel sorunu varlık olan felsefi disiplin demek. Yani herhangi bir aksiyon veya romcom dizisinden aldığınız zevki beklemeyin. Bu dizi daha çok bize gösterdiği basit sahneler ve görsellerle kendi felsefik dünyamızda o sahnelere anlam vermemizi ve kendi düşüncelerimizle sahneleri şekillendirmemizi bekliyor. Mesela ilk film için gerçekten çok garip ve değişik düşünceler ve teoriler var.

  Kendi favorilerime gelirsem, Collecter ve Kiss Burn en iyileriydi bence.


  5

  0

  Cevap yazmak için üye ol.
 • ktokyleKayıtlı Üye

  kimse bir şey anlamamış ve direkt kötü yorum yapmış. gerçekten üzücü. oysaki her bölümünde derin anlamlar yatan güzel bir diziydi. iu’nun oyunculuğu ve yan karakterler de gayet güzeldi.


  2

  0

  Cevap yazmak için üye ol.
 • wihajoonKayıtlı Üye

  İlk iki bölüm hiç iyi değildi üçüncü bölüm eğlenceli dördüncü bölüm ağlattı sırf ıu var diye geldim sadece 3’ü ve 4’ü izleyin zaten tüm bölümler birbirinden ayrı ama asıl konusu güzel insanın içindeki farklı kişilikleri anlatıyor


  1

  0

  Cevap yazmak için üye ol.
×
×
Listelerim (0)
 • Henüz bir liste oluşturmadınız.
Reklamı Kapat