Shōgun

9.4
Hemen İzle
230 kişi takip ediyor.

Shōgun dizisine Genel Bakış

James Clavell'in romanının özgün bir uyarlaması olan FX dizisi Shōgun, 1600 yılında, yüzyılı belirleyen bir iç savaşın şafağında Japonya'da geçer. Lord Yoshii Toranaga, Naipler Konseyi'ndeki düşmanları kendisine karşı birleşirken hayatı uğruna savaşmaktadır. Yakınlardaki bir balıkçı köyünde karaya oturmuş gizemli bir Avrupa gemisi bulunduğunda, geminin İngiliz dümencisi John Blackthorne, Toranaga'nın güç dengelerini değiştirmesine yardımcı olabilecek ve Blackthorne'un düşmanları olan Cizvit rahipleri ile Portekizli tüccarların güçlü nüfuzunu yerle bir edebilecek sırlar taşımaktadır. Toranaga ve Blackthorne'un kaderleri, gizemli bir Hristiyan asilzadesi ve itibarını yitirmiş bir soyun sonuncusu olan çevirmenleri Toda Mariko ile ayrılmaz bir şekilde bağlanır. Mariko, bu çalkantılı siyasi ortamda lorduna hizmet ederken, Blackthorne ile yeni keşfettiği arkadaşlığını, kendisini kurtaran inanca olan bağlılığını ve ölmüş babasına olan görevini bağdaştırmak zorundadır.

Yorumlar 6 Yorum

Yorum yazmak için giriş yapmanız gerekiyor. Üyelik tamamen ücretsiz.

Üye ol.

Yorumlar spoiler içerebilir, yine de görüntülemek ister misiniz ?

 • serendipitygulKayıtlı Üye

  yenisine hazırlık babından eskisini izledik. çok hoşumuza gitti ama richard chamberlain, yani başrol oyuncusu çok başarısız göründü, belki de japonları çok tanımadığımızdan onlara meftun olup beyaz adamı aşağıladık : )) yeni shogun’da oynayan


  0

  0

  Cevap yazmak için üye ol.
 • domdomKayıtlı Üye

  Ilk cekimde bu serefsizlerin nasil yagmaci oldugu, iliskileri filan anlatilmamisti. Burada gercekten o donemde neler olup bittigini, dini kullanan alcaklarin her zamanki gibi nasil iktidar pesinde kostugunu cok guzel anlatmis. Cizvitler tarihin en serefsiz misyoner turu bu arada.


  1

  0

  Cevap yazmak için üye ol.
×
×
Listelerim (0)
 • Henüz bir liste oluşturmadınız.
Reklamı Kapat