Young Sheldon 7. Sezon 12. Bölüm

A New Home and a Traditional Texas Torture
Young Sheldon 7. Sezon 12. Bölüm Türkçe altyazılı orijinal dilinde yabancı dizi izle, Young Sheldon 7. Sezon 12. Bölüm ücretsiz mobil dizi izle. Young Sheldon 7. Sezon 12. Bölüm hakkında yorum yapabilirsiniz.
×
Listelerim (0)
 • Henüz bir liste oluşturmadınız.
Ses Sorunu ×

Android Cihazlarda Ses Sorunu Çözümü

1Dizinin Konuşma sesleri gelmiyor sadece müzik sesleri geliyor ise, cızırtı vb. sorun yaşıyorsanız. Uygulama marketinden Firefox isimli uygulamayı indirip sitemize o uyguluma ile giriş yapın.

2 Son güncellemelerini almayan android cihazlarda codec ses problemi yaşanıyor özellikle bu sorunu yaşayanlar firefox uygulamasını indirip bu sorunu çözebilir.

3 Sık sık tarayıcı geçmişinizi, çerezlerinizi temizleyin.

Çeviri Notları

- Aslında fotoğrafta bahsedilen çiçekler, "bluebonnet" adı verilen, Teksas eyaletinin simgesi olan mavi çiçekler. Tam bir Türkçe çevirisi olmadığından ben direkt çiçekler diye çevirdim.

- Büyük Depresyon: "Büyük Buhran" olarak da bilinen, 1929'da başlayıp 1930'lu yıllar boyunca başta ABD ve Avrupa olmak üzere dünyada sarsıcı etkiler yaratmış ekonomik kriz.

- Rice Üniversitesi: Teksas'ın Houston şehrinde yer alan özel bir araştırma üniversitesi.

- Comic-Con: Çeşitli şehirlerde düzenlenen bir tür çizgi roman fuarı.

- "Rice", aynı zamanda İngilizce'de pirinç demek. Rice-A-Roni ise, ABD'de kutuyla satılan pilav benzeri bir yemek. Georgie "A-Roni" mi diye sorarken, bundan bahsediyor.

- Six Flags: ABD'de birçok şehirde bulunan eğlence parkı.

- Graceland: Elvis Presley'nin 1970'li yıllarda ABD'nin Memphis şehrinde oturduğu malikane. Ölümünden sonra müzeye dönüştürülmüştür.

- Sheldon'ın bahsettiği jelibon, "Sour Patch Kids" adıyla ülkemizde de satılan jelibon. Tadı önce ekşi, sonra tatlı. Ben direkt ekşi jelibon diye çevirdim.

- Missy, aslında "Cowtech" (İnektek olarak da çevrilebilir) diyor. Ama bize böyle çevirmek saçma olacaktı. Bu yüzden ben de okunuşundan yola çıkarak "Keltech" yaptım. Devamındaki replikleri de buna uyarladım, örneğin "calculators" (hesap makinesi) yerine kalem gibi.

Bölümü beğendiniz mi?
Young Sheldon Young Sheldon 7. Sezon 12. Bölüm
Young Sheldon
Dizinin Sayfasına Git
Sezonun Diğer Bölümleri
Yorumlar 10 Yorum

Yorum yazmak için giriş yapmanız gerekiyor. Üyelik tamamen ücretsiz.

Üye ol.
 • omerozgun98Kayıtlı Üye

  Spoiler içeren alan

  Bu üzücü sahneden sonra güzel bir haber vereyim size. Sonbaharda Georgie ve Mandy’nin başrol olacağı Georgie & Mandy’s First Marriage dizisi gelecek. Başka hangi karakterlerin olacağı belli değil ama bence Meemaw ve Mary falan da olur.

  7

  0

 • PetraKayıtlı Üye

  Yav böyle finalmi olur? Cok feci…


  6

  0

Yorumlar spoiler içerebilir, yine de görüntülemek ister misiniz ?

Reklamı Kapat